KAI Tim Mälzer Kamagata Santoku kuchyňský nůž 16,5 cm TMK-0702
Kód: TMK-0702Související produkty
Detailní popis produktu
Japonský nůž KAI Tim Mälzer Kamagata Santoku TMK-0702 – 16,5 cm
Japonský kuchyňský nůž KAI Santoku ze série comfort Tim Mälzer Kamagata . Nože jsou vysoce funkční, kvalitní a preferují minimalismus v estetice. Tvary čepelí z této série jsou navrženy Timem Mälzerem a vyznačují se mírně zakřivenou čepelí. Název Kamagata v japonštině znamená „srpovitý“.
Santoku kuchyňský nůž TMK-0702 má čepel délky 16,5 cm z nerezové oceli X50CrMoV15 (1.4116) s povrchovou úpravou satin.
Japonské nože Santoku se zvyknou v Japonsku označovat jako „nože tří ctností“, což dostatečně napovídá o jejich všestranném využití při krájení ryb, masa a zeleniny. Díky víceúčelové čepeli bude používání nožů Santoku na vašem každodenním pořádku.
Ergonomická rukojeť z černého leštěného POM plastu je voděodolná, vysoce hygienická a snadná pro údržbu. Na konci rukojeti se nachází ochranná známka Tima Mälzera „býk v kuchyni“.
Nůž je kompletně vyroben v Japonsku.
Péče o nože
Krájení s noži: doporučujeme vám řezat na dřevěné nebo plastové prkénku určené ke krájení. Nikdy nepoužívejte materiály jako sklo, kámen či žulu, které mohou trvale poškodit jemnou čepel nožů. Čepele nožů nejsou vhodné pro řezání kostí, včetně rybích kostí či mražených potravin.
Čištění nožů: Před prvním použitím nože opláchněte horkou vodou. Po každém dalším použití nože důkladně omyjte jemným čisticím prostředkem a osušte měkkým hadříkem. Pro vaši vlastní bezpečnost nože vždy otírejte směrem od těla. Oplachování nožů ihned po použití je nezbytné zejména při práci s kyselými potravinami. Japonské nože nepatří do myčky nádobí. Pro zachování dlouhotrvající ostrosti vždy omývejte pouze ručně.
Skladování: při skladování nožů dbejte na to, aby čepel nepřicházela do kontaktu s jinými kovovými předměty. Mohlo by tak dojít k drobným poškozením nebo nechtěným zabarvením kovů. Nejlepším řešením je skladování nožů v blocích nebo na magnetických stojanech. V případě, že plánujete nože skladovat v kuchyňské zásuvce, pořiďte si chrániče nebo pouzdra na čepele.
Broušení: časem se na nožích objeví první známky opotřebování v podobě snížené ostrosti, i proto je vhodné občas nože profesionálně přebrousit. Pro zajištění trvalé ostrosti výrobce doporučuje používat výhradně tradiční brusné kameny či kůži na obtahování.
Japonské nože KAI
Společnost KAI Corporation byla založena v roce 1908 ve městě Seki, ve kterém se začaly ve 13. století vyrábět první samurajské meče. Během let se stalo město Seki prominentním centrem výroby vysoce kvalitních nožů a čepelí. KAI je celosvětově známá právě svými japonskými kuchyňskými noži, ale i jiným příbuzným sortimentem včetně příborů, stojanů na nože, desek na krájení či brusných systémů. Značka spojuje tradiční japonské techniky a řemeslnou dovednost se současnými inovacemi. Výsledkem jsou nože vyrobené s nejvyšším stupněm přesnosti, které splňují požadavky i nejnáročnějších kulinářských nadšenců.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Japonské nože |
|---|---|
| EAN: | 4901601001938 |
| Druh kuchyňského nože: | Santoku |
| Druh oceli: | Nerezová ocel |
| Materiál čepele: | X50CrMoV15 (1.4116) |
| Materiál rukojeti: | Plast |
| Barva rukojeti: | Černá |
| Celková délka: | 29,5 cm |
| Délka čepele: | 16,5 cm |
| Délka rukojeti: | 13 cm |
| Délka čepele (od - do): | 15,00 - 19,99 cm |
| Hmotnost: | 194 g |
| Tvrdost čepele: | 55-57 HRC |
| Povrchová úprava čepele: | Satin |
| Výbrus: | Plochý |
| Země původu: | Japonsko |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
