Brusný kámen Shapton Kuromaku 220 grit K0706

Kód: K0706
Novinka
Značka: Shapton
1 140 Kč 942 Kč bez DPH
Skladem (>2 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení

Japonský vodní brusný kámen na nože velmi hrubé zrnitosti 220 grit. Vhodný pro počáteční fázi broušení velmi otupělého ostří nebo opravu menšího poškození čepele.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonský brusný kámen na nože Shapton Kuromaku 220

Brusný kámen na nože velmi hrubé zrnitosti 220. Vhodný pro počáteční fázi broušení velmi otupělého ostří nebo opravu mírného poškození čepele. Kameny Shapton Kuromaku jsou kvalitní brusné kameny z Japonska. Celosvětově jsou proslulé svým silným a rovnoměrným brusným efektem. Kámen je zároveň velmi tvrdý, díky čemuž se opotřebovává velmi pomalu.

Shapton Kuromaku 220 je keramický brusný kámen který obsahuje brusný materiál oxid hlinitý zrnitosti 220 grit. Výhodou tohoto brusného kamene je připravenost k použití, stačí kámen navlhčit a můžete začít brousit. Na tomto kameni lze brousit všechny druhy nožů, ale také dláta a jiné nástroje. Dodává se v plastové krabičce, která slouží k uskladnění kamene a zároveň jako protiskluzová základna pro broušení.

Použití: jedná se o typ kamene splash & go, což znamená že kámen stačí před použitím mírně navlhčit, není třeba ani vhodné jej dlouho máčet ve vodě. Nůž nabrousíte jemnými tahy proti směru ostří. K broušení postačuje několik tahů z každé strany, kámen má silný brusný efekt.

Údržba: kameny Shapton Kuromaku je vhodné po použití opláchnout vlažnou vodou a nechat volně vyschnout. Po vyschnutí můžete kámen uložit do plastové krabičky. Brusná plocha každého vodního brusného kamene se dlouhodobým používáním mírně deformuje. Tento problém jednoduše vyřešíte pomocí srovnávacího brusného kamene.

Brusné kameny Shapton

Celosvětově uznávaný výrobce brusných kamenů z Japonska. Shapton byl založen v roce 1983, zaměřuje se na výrobu a vývoj keramických brusných kamenů a různých doplňků potřebných k broušení nožů. Japonské brusné kameny Shapton se vyznačují hladkým a plynulým odebíráním materiálu při broušení díky čemuž je broušení s produkty od Shapton příjemně rychlé.

Doplňkové parametry

Kategorie: Brusné kameny
Rozměry: 210 x 70 x 15 mm
Původ brusného kamene: Syntetický
Zrnitost kamene: 220
Třída zrnitosti kamene: Hrubý (0 - 399)
Typ brusného kamene: Vodní
Brusivo: Oxid hlinitý (korund)
Země původu: Japonsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: