Brusný kámen Shapton Glass Stone 500

Kód: 50102
1 360 Kč 1 124 Kč bez DPH
Dočasně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Brusný kámen na nože hrubé zrnitosti 500 který pomůže při naostření otupělého ostří nebo vážnějšího poškození čepele. Ideální výběr pokud nůž nebyl broušen delší dobu, ale byl intenzivně používán. Rychlé a rovnoměrné broušení je to, co poskytuje tento kvalitní brusný kámen pocházející z Japonska.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonský brusný kámen Shapton Glass Stone 500

Brusný kámen na nože hrubé zrnitosti 500 který pomůže při naostření otupeného ostří nebo vážnějšího poškození čepele. Ideální výběr pokud nůž nebyl broušen delší dobu, ale byl intenzivně používán. Rychlé a rovnoměrné broušení je to, co poskytuje tento kvalitní brusný kámen pocházející z Japonska.

Keramický brusný kámen který obsahuje brusný materiál oxid hlinitý (umělý korund) o zrnitosti 500. Ze spodní strany je skleněná plotýnka která udržuje kámen pevný a zamezuje ohýbání při broušení. Výhodou tohoto brusného kamene je připravenost k použití, stačí kámen navlhčit a lze brousit. Na tomto kameni lze brousit všechny druhy nožů.

Použití

Výrobce doporučuje kámen před prvním použitím namočit do vody na 5 minut. Nůž nabrousíte jemnými tahy proti směru ostří. K broušení postačuje několik tahů z každé strany. Výrobce doporučuje před každým použitím kámen navlhčit. Použití oleje se nedoporučuje.

Údržba

Doporučujeme mýt ve vlažné vodě s přídavkem běžného saponátu. Po umytí je třeba kámen otřít do sucha.

Brusné kameny Shapton

Celosvětově uznávaný výrobce brusných kamenů z Japonska. Shapton byl založen v roce 1983, zaměřuje se na výrobu a vývoj keramických brusných kamenů a různých doplňků potřebných k broušení nožů. Japonské brusné kameny Shapton se vyznačují hladkým a plynulým odebíráním materiálu při broušení díky čemuž je broušení s produkty od Shapton příjemně rychlé.

Doplňkové parametry

Kategorie: Brusné kameny
Rozměry: 210 x 70 mm
Původ brusného kamene: Syntetický
Zrnitost kamene: 500
Třída zrnitosti kamene: Střední (400 - 999)
Typ brusného kamene: Vodní
Brusivo: Oxid hlinitý (korund)
Země původu: Japonsko
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: