Sekera Prandi Professional Axe 1600 g 3.035.16.TH

Kód: 3.035.16.TH
Akce
Značka: Prandi
2 240 Kč –15 %
Sekera Prandi Professional Axe 1600 g 3.035.16.TH
2 240 Kč –15 % 1 900 Kč 1 570 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení

Kvalitní sekera o celkové délce 80 cm vhodná pro práci se dřevem. Sekera je vyrobena z uhlíkové oceli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podtínací sekera Prandi Professional Axe

Kovaná podtínací (kácecí) sekera Prandi Professional Axe je profesionální nástroj pro lesníky a dřevorubce. Je určena ke kácení a odvětvování stromů. Tenká a široká čepel v spojení s malým úhlem ostří zajišťuje hluboký, čistý a snadný sek do dřeva. Dvojitě zakřivená rukojeť tvaru kozí nožka zajišťuje nižší únavu při práci.

Hlava sekery je vyrobena z ručně kované a leštěné uhlíkové oceli C45. Hmotnost hlavy sekery je 1600 g díky větší délce je však váha dobře rozložitelná. Ocel C45 obsahuje 0,45% uhlíku a vyznačuje se skvělým poměrem mezi tvrdostí a houževnatostí, což je velmi důležitá vlastnost pro sekery. Snadno se brusí a je ideální volbou pro sekery.

Sekera je kovaná a kompletně vyrobená v Itálii.

Výroba seker Prandi probíhá tradičním způsobem.

Topůrko o délce 80 cm umožňuje velmi silné údery. Topůrko sekery je vyrobeno z odolného dřeva hickory (ořechovec bílý), které je lakované. Hickory je právem považováno z nejlepší dřevo na rukojeť sekery. Je tvrdé, pevné a zároveň mimořádně odolné vůči nárazům. Šňůrka na zavěšení sekery je vyrobena z pravé kůže. Pouzdro na ostří si můžete zakoupit samostatně.

Výhody této sekery:

✅kovaná uhlíková ocel C45 - tvrdá, houževnatá, snadno se brousí,
✅dlouhá rukojeť pro silné údery,
✅topůrko z hickory - nejlepší typ dřeva na topůrko sekery,
✅kvalitní sekera, která vydrží sloužit několik generací,
✅dostupnost příslušenství - náhradní topůrko, chránič ostří,
✅vyrobeno tradičním evropským výrobcem seker.

Video z procesu kování sekery

Údržba sekery: topůrko sekery je lakované, díky čemuž je téměř bezúdržbové. Hlavu sekery je vhodné občas přetřít olejem, abyste předešli korozi.

Broušení sekery: ostrá sekera vám výrazně usnadní práci, proto doporučujeme sekeru pravidelně brousit. Vhodné je použít kulatý brusný kámen ve tvaru puku, případně brusný kámen s rukojetí, které jsou určeny pro broušení seker. Sekeru nabrousíte jemným krouživým pohybem brusného kamene po obou stranách ostří. Rovněž je vhodné využít speciální nízkootáčkovou elektrickou brusku na broušení nožů nebo seker. K broušení sekery nikdy nepoužívejte vysokootáčkovou úhlovou brusku, protože u tohoto typu broušení dochází k přehřátí oceli a zničení ostří.

Sekery Prandi

Italský výrobce Prandi Andrea C. se specializuje na výrobu ručně kovaných seker a nástrojů pro práci se dřevem. Značka vystupuje na trhu více než 50 let a kromě tradiční poctivé výroby ji spojují inovace, neustálý vývoj a špičková kvalita. Na všechny výrobky je použita vysoce kvalitní ocel a výrobní procesy probíhají výhradně na území Itálie, ať už se jedná o kování, tepelné zpracování nebo ostření. Pro zachování maximálního standardu podléhá každá výrobní fáze detailní kontrole dle norem UNI EN ISO 9001:2015.

V široké nabídce modelů naleznete malé, univerzální, lesnické nebo hasičské sekery, také kalače na dřevo a vrhací sekery. V uplynulých letech se staly velmi populární dřevorubecké soutěže, které podporuje i značka Prandi. V tomto novodobém sportu soutěží sportovci v typických dřevorubeckých činnostech, jako je přesekávání dřeva sekerami (stojící nebo ležící kmen), řezání klasickými či motorovými pilami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sekery
Druh oceli: Uhlíková ocel
Materiál čepele: 1045 (XC45, 19083, S48C)
Materiál rukojeti: Dřevo
Pouzdro: bez pouzdra
Celková délka: 80 cm
Délka čepele: 14,5 cm
Hmotnost: 1600 g
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: