Sekera Prandi German Type 600 g 3.003.06.CH

Kód: 3.003.06.CH
1 230 Kč 1 017 Kč bez DPH
Skladem (>2 ks)
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Možnosti doručení

Malá sekera o celkové délce 36 cm vhodná pro kempování nebo jednoduché práce na zahradě. Sekera je vyrobena z uhlíkové oceli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Outdoorová sekera Prandi German Type 600 g

Kvalitní sekera Prandi German Type ideální pro výlety do přírody nebo pro práce ve vaší zahradě. Sekera sa vám hodí na sekání větví a štípaní menších polen, při delším pobytu v přírodě je nenahraditelná při založení kempu, stavění přístřešku nebo sběru dřeva. Celková délka je pouhých 36 cm, takže se vám hravě vejde do batohu.

Hlava sekery je vyrobena z ručně kované a leštěné uhlíkové oceli C45. Hmotnost hlavy sekery je 600 g. Ocel C45 obsahuje 0,45% uhlíku a vyznačuje se skvělým poměrem mezi tvrdostí a houževnatostí, což je velmi důležitá vlastnost pro sekery. Snadno se brusí a je ideální volbou pro všestranné sekery určené do přírody, zahrady nebo pro práci kolem domu.

Sekera je kovaná a kompletně vyrobená v Itálii.

Výroba seker Prandi probíhá tradičním způsobem.

Topůrko sekery je vyrobeno z odolného dřeva hickory (ořechovec bílý), které je lakované. Hickory je jednoznačně nejvhodnějším dřevem na topůrko sekery. Je tvrdé, pevné a zároveň mimořádně odolné vůči nárazům. Šňůrka na zavěšení sekery je vyrobena z pravé kůže. Pouzdro na ostří si můžete zakoupit samostatně.

Výhody této sekery:

✅kovaná uhlíková ocel C45 - tvrdá, houževnatá, snadno se brousí,
✅sekera se vejde do batohu,
✅topůrko z hickory - nejlepší typ dřeva na topůrko sekery,
✅kvalitní sekera, která vydrží sloužit několik generací,
✅dostupnost příslušenství - náhradní topůrko, chránič ostří,
✅vyrobeno tradičním evropským výrobcem seker.

Video z procesu kování sekery

Údržba sekery: topůrko sekery je lakované, díky čemuž je téměř bezúdržbové. Hlavu sekery je vhodné občas přetřít olejem, abyste předešli korozi.

Broušení sekery: ostrá sekera vám výrazně usnadní práci, proto doporučujeme sekeru pravidelně brousit. Vhodné je použít kulatý brusný kámen ve tvaru puku, případně brusný kámen s rukojetí, které jsou určeny pro broušení seker. Sekeru nabrousíte jemným krouživým pohybem brusného kamene po obou stranách ostří. Rovněž je vhodné využít speciální nízkootáčkovou elektrickou brusku na broušení nožů nebo seker. K broušení sekery nikdy nepoužívejte vysokootáčkovou úhlovou brusku, protože u tohoto typu broušení dochází k přehřátí oceli a zničení ostří.

Sekery Prandi

Italský výrobce Prandi Andrea C. se specializuje na výrobu ručně kovaných seker a nástrojů pro práci se dřevem. Značka vystupuje na trhu více než 50 let a kromě tradiční poctivé výroby ji spojují inovace, neustálý vývoj a špičková kvalita. Na všechny výrobky je použita vysoce kvalitní ocel a výrobní procesy probíhají výhradně na území Itálie, ať už se jedná o kování, tepelné zpracování nebo ostření. Pro zachování maximálního standardu podléhá každá výrobní fáze detailní kontrole dle norem UNI EN ISO 9001:2015.

V široké nabídce modelů naleznete malé, univerzální, lesnické nebo hasičské sekery, také kalače na dřevo a vrhací sekery. V uplynulých letech se staly velmi populární dřevorubecké soutěže, které podporuje i značka Prandi. V tomto novodobém sportu soutěží sportovci v typických dřevorubeckých činnostech, jako je přesekávání dřeva sekerami (stojící nebo ležící kmen), řezání klasickými či motorovými pilami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sekery
Druh oceli: Uhlíková ocel
Materiál čepele: 1045 (XC45, 19083, S48C)
Materiál rukojeti: Dřevo
Pouzdro: bez pouzdra
Celková délka: 36 cm
Délka čepele: 10,5 cm
Hmotnost: 600 g
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: