Sada kuchyňských nožů Dellinger Joshi Sakura + brusný kámen

Kód: K-H81
8 180 Kč 6 760 Kč bez DPH
Na externím skladu - doručení do 7 dní
Možnosti doručení

Luxusní sada 3 nožů z japonské damaškové oceli s motivem sakury přímo na čepeli. Součástí sady je brusný kámen zrnitosti 1000/6000 a vodítko pro jednodušší broušení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada damaškových nožů Dellinger Joshi Sakura s brusným kamenem

Luxusní sada 3 nožů z japonské damaškové oceli s působivou kresbou sakury přímo na čepeli. Použité řezné jádro je vyrobeno z oceli VG-10, která je velmi dobře chráněna vůči korozi, tím že je vložena mezi 66 vrstev dvou damaškových ocelí SS316. Samotná ocel pochází z Japonska a mezi její charakteristické vlastnosti patří mimořádná ostrost a zároveň tvrdost s hodnotami kolem 61 HRC. Extrémní tvrdosti čepele se dosahuje kalením ve velmi přesných vakuovaných pecích. Součástí sady je brusný kámen zrnitosti 1000/6000 a vodítko pro jednodušší broušení.

Osmihranná ručně leštěná rukojeť je vyrobena ze stabilizovaného dřeva palisandru a ebenu. Jednoduché zdobení středovým mozaikovým nýtem dodává noži elegantní vzhled. Rukojeti kuchyňských nožů jsou ergonomicky tvarovány pro vynikající úchop. Celkový vzhled nožů zdobí působivá kresba, která připomíná oblíbené květiny slavné japonské třešně. Soupravu nožů můžete darovat každému, kdo tráví rád čas v kuchyni a nebere krájení pouze jako povinnost.

Obsah sady:

nůž Kiritsuke Gyuto – šéfkuchařský nůž, délka ostří 21 cm,

nůž Nakiri – nůž na zeleninu, 17 cm,

nůž Utility univerzální nůž, délka ostří 13,5 cm,

brusný kámen – zrnitost 1000/6000,

vodítko – pro jednodušší broušení.

Nože značky Dellinger jsou vyrobeny z kvalitních přírodních materiálů. Použitím damaškové oceli se z každého nože stává zvláštní a nenapodobitelný kousek. Z tohoto důvodu se může každý výrobek lišit, což však dodává každému kousku jistou dávku originality. Nože jsou dodávány v detailním zpracování a stejné kvalitě.

Údržba a čištění: každý jeden nůž si zaslouží zvláštní péči. Nože z damaškové oceli nikdy nemyjte v myčce na nádobí. Umyjte pouze ručně a ihned osušte. Příležitostně nezapomeňte natřít olejem. Při kontaktu nože s některými agresivnějšími prvky, by se mohla na čepeli objevit koroze materiálu. Péče o nůž se také vyhnete skvrnám na povrchu, které by mohly nabýt podobu malých zářezů. Ocel tohoto nože není nerezová. Nože z japonské oceli v žádném případě nepoužívejte ke krájení tvrdých a zmražených potravin. Mohlo by dojít ke zlomení ostří, případně vylomení některé části. Nůž nikdy nepoužívejte jako páčidlo a vyhněte se jakémukoli ohýbání či nárazům ostří.

Ostrění nože: pro ostření nože z damaškové oceli japonského typu VG10 doporučujeme používat diamantové nebo vodní brusné kameny. Pokud byste si nebyli jisti svými ostřícími dovednostmi, určitě se raději obraťte na profesionály. Škody vzniklé při neodborném broušení jsou nevratné.

Výhody produktu:

✅kvalitní damašková ocel,
✅66 vrstev oceli VG-10,
✅extrémní ostrost,
✅tvrdost materiálu,
✅japonský design.

Nože Dellinger

Výrobce Dellinger Cutlery vznikl spojením jednotlivců, které spojuje vášeň a láska k nožům. Hlavními hodnotami značky jsou funkčnost a jedinečnost každého výrobku. V jejich nabídce naleznete kousky s kreativními a zajímavými designy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sady kuchyňských nožů
Druh kuchyňského nože: Sada kuchyňských nožů
Druh oceli: Damašková ocel
Materiál rukojeti: Dřevo
Tvrdost čepele: 61 HRC

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: