KAI Shun Kagerou Utility kuchyňský nůž 15 cm DCC-0701
Kód: DCC-0701Související produkty
Detailní popis produktu
Japonský damaškový nůž KAI Shun Kagerou Utility DCC-0701 – 15 cm
Japonský univerzální nůž KAI z prémiové série Shun Kagerou . Série se vyznačuje inovativním procesem kování, který kombinuje dva typy oceli – flexibilní VG-2 a extrémně tvrdou VG-10. Vzor čepele je rozdělen do dvou částí. Horní část se vyznačuje vysokým leskem. Dolní část, která se vine podél ostří čepele, tvoří damašková ocel se 71 vrstvami.
Série Shun Kagerou získala ocenění Red Dot Award 2025.
Univerzální kuchyňský nůž KAI Utility DCC-0701 má čepel délky 15 cm. Univerzální nůž je směsí kuchařských a loupacích nožů, díky čemuž kombinuje vlastnosti obou typů. Nejčastěji nůž využijete ke zpracování zeleniny, ovoce či krájení menších kousků masa a ryb. Nůž je dostatečně obratný i ke špikování masa nebo zdobení ovocných talířů.
Rukojeť ze dřeva pakka s šedým mramorovým vzorem je ošetřena pryskyřicí, díky čemuž je mimořádně hladká a odolná vůči vlhkosti. Čepel plynule přechází do bolstru. Na konci rukojeti se nachází kovaná patka s logem KAI Shun série.
Nůž je kompletně vyroben v Japonsku.
Péče o nože
Krájení s noži: doporučujeme vám řezat na dřevěné nebo plastové prkénku určené ke krájení. Nikdy nepoužívejte materiály jako sklo, kámen či žulu, které mohou trvale poškodit jemnou čepel nožů. Čepele nožů nejsou vhodné pro řezání kostí, včetně rybích kostí či mražených potravin.
Čištění nožů: Před prvním použitím nože opláchněte horkou vodou. Po každém dalším použití nože důkladně omyjte jemným čisticím prostředkem a osušte měkkým hadříkem. Pro vaši vlastní bezpečnost nože vždy otírejte směrem od těla. Oplachování nožů ihned po použití je nezbytné zejména při práci s kyselými potravinami. Japonské nože nepatří do myčky nádobí. Pro zachování dlouhotrvající ostrosti vždy omývejte pouze ručně.
Skladování: při skladování nožů dbejte na to, aby čepel nepřicházela do kontaktu s jinými kovovými předměty. Mohlo by tak dojít k drobným poškozením nebo nechtěným zabarvením kovů. Nejlepším řešením je skladování nožů v blocích nebo na magnetických stojanech. V případě, že plánujete nože skladovat v kuchyňské zásuvce, pořiďte si chrániče nebo pouzdra na čepele.
Péče o rukojeť: dbejte na to, aby rukojeti ze dřeva nezůstaly ve vodě příliš dlouho. Na rukojeti můžete čas od času použít malé množství neutrálního rostlinného nebo kaméliového oleje, které dodávají dřevu přirozenou zářivost.
Broušení: časem se na nožích objeví první známky opotřebování v podobě snížené ostrosti, i proto je vhodné občas nože profesionálně přebrousit. Pro zajištění trvalé ostrosti výrobce doporučuje používat výhradně tradiční brusné kameny či kůži na obtahování.Nedělejte si zbytečnou práci s používáním ocílek, které jsou na japonské nože KAI kvůli vysokému stupni tvrdosti naprosto nepoužitelné.
Japonské nože KAI
Společnost KAI Corporation byla založena v roce 1908 ve městě Seki, ve kterém se začaly ve 13. století vyrábět první samurajské meče. Během let se stalo město Seki prominentním centrem výroby vysoce kvalitních nožů a čepelí. KAI je celosvětově známá právě svými japonskými kuchyňskými noži, ale i jiným příbuzným sortimentem včetně příborů, stojanů na nože, desek na krájení či brusných systémů. Značka spojuje tradiční japonské techniky a řemeslnou dovednost se současnými inovacemi. Výsledkem jsou nože vyrobené s nejvyšším stupněm přesnosti, které splňují požadavky i nejnáročnějších kulinářských nadšenců.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Japonské nože |
|---|---|
| EAN: | 4901601186598 |
| Druh kuchyňského nože: | Univerzální nůž |
| Druh oceli: | Damašková ocel |
| Materiál čepele: | VG-10 |
| Materiál rukojeti: | Dřevo |
| Barva rukojeti: | Černá, Šedá |
| Celková délka: | 25,5 cm |
| Délka čepele: | 15 cm |
| Délka rukojeti: | 10,5 cm |
| Délka čepele (od - do): | 15,00 - 19,99 cm |
| Hmotnost: | 111 g |
| Tvrdost čepele: | 60-62 HRC |
| Výbrus: | Plochý |
| Země původu: | Japonsko |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
