Sekera Prandi German Type 1000 g 3.011.10.TH

Kód: 3.011.10.TH
1 650 Kč 1 364 Kč bez DPH
Skladem (>2 ks)
Můžeme doručit do:
27.6.2024
Možnosti doručení

Outdoor sekera o celkové délce 60 cm vhodná pro práci se dřevem. Sekera je vyrobena z uhlíkové oceli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kovaná lesnická sekera Prandi German Type 1000 g

Lesnická sekera Prandi German Type je vhodná pro práci v přírodě, lese nebo zahradě. Sekera je tvarem přizpůsobená k sekání napříč vláknům dřeva, bez problémů však zvládne i štípání dřeva na oheň. Vhodná je především pro prosekávání větví, kácení stromů, odvětvování kmenů a jiné lesní práce.

Hlava sekery je vyrobena z ručně kované uhlíkové oceli C45 s tradiční povrchovou úpravou.. Hmotnost hlavy sekery je 1000 g. Ocel C45 obsahuje 0,45% uhlíku a vyznačuje se skvělým poměrem mezi tvrdostí a houževnatostí, což je velmi důležitá vlastnost pro sekery. Snadno se brusí a je ideální volbou pro všestranné sekery určené do přírody, zahrady nebo pro práci kolem domu.

Sekera je kovaná a kompletně vyrobená v Itálii.

Výroba seker Prandi probíhá tradičním způsobem.

Topůrko o délce 60 cm umožňuje silné údery. Topůrko sekery je vyrobeno z odolného dřeva hickory (ořechovec bílý), které je lakované. Hickory je právem považováno z nejlepší dřevo na rukojeť sekery. Je tvrdé, pevné a zároveň mimořádně odolné vůči nárazům. Šňůrka na zavěšení sekery je vyrobena z pravé kůže. Pouzdro na ostří si můžete zakoupit samostatně.

Výhody této sekery:

✅kovaná uhlíková ocel C45 - tvrdá, houževnatá, snadno se brousí,
✅dlouhá rukojeť pro silné údery,
✅topůrko z hickory - nejlepší typ dřeva na topůrko sekery,
✅kvalitní sekera, která vydrží sloužit několik generací,
✅dostupnost příslušenství - náhradní topůrko, chránič ostří,
✅vyrobeno tradičním evropským výrobcem seker.

Video z procesu kování sekery

Údržba sekery: topůrko sekery je lakované, díky čemuž je téměř bezúdržbové. Hlavu sekery je vhodné občas přetřít olejem, abyste předešli korozi.

Broušení sekery: ostrá sekera vám výrazně usnadní práci, proto doporučujeme sekeru pravidelně brousit. Vhodné je použít kulatý brusný kámen ve tvaru puku, případně brusný kámen s rukojetí, které jsou určeny pro broušení seker. Sekeru nabrousíte jemným krouživým pohybem brusného kamene po obou stranách ostří. Rovněž je vhodné využít speciální nízkootáčkovou elektrickou brusku na broušení nožů nebo seker. K broušení sekery nikdy nepoužívejte vysokootáčkovou úhlovou brusku, protože při tomto typu broušení dochází k přehřátí oceli a zničení ostří.

Sekery Prandi

Italský výrobce Prandi Andrea C. se specializuje na výrobu ručně kovaných seker a nástrojů pro práci se dřevem. Značka vystupuje na trhu více než 50 let a kromě tradiční poctivé výroby ji spojují inovace, neustálý vývoj a špičková kvalita. Na všechny výrobky je použita vysoce kvalitní ocel a výrobní procesy probíhají výhradně na území Itálie, ať už se jedná o kování, tepelné zpracování nebo ostření. Pro zachování maximálního standardu podléhá každá výrobní fáze detailní kontrole dle norem UNI EN ISO 9001:2015.

V široké nabídce modelů naleznete malé, univerzální, lesnické nebo hasičské sekery, také kalače na dřevo a vrhací sekery. V uplynulých letech se staly velmi populární dřevorubecké soutěže, které podporuje i značka Prandi. V tomto novodobém sportu soutěží sportovci v typických dřevorubeckých činnostech, jako je přesekávání dřeva sekerami (stojící nebo ležící kmen), řezání klasickými či motorovými pilami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sekery
Druh oceli: Uhlíková ocel
Materiál čepele: 1045 (XC45, 19083, S48C)
Materiál rukojeti: Dřevo
Pouzdro: bez pouzdra
Celková délka: 60 cm
Délka čepele: 11,5 cm
Hmotnost: 1000 g
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: