Rydlo BeaverCraft K8A/14 krátké, prohnuté - duté, 14 mm

Kód: BC_K8A/14
520 Kč 430 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
5.12.2023
Možnosti doručení

Krátké, prohnuté – duté rydlo s čepelí o šířce 14 mm s profilem ostří 8, vhodné při vyřezávání lžic, misek, kuksy. Rukojeť z jasanového dřeva, impregnovaná olejem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řezbářské rydlo BeaverCraft K8A/14

Krátké, prohnuté – duté rydlo K8A je vhodným řezbářským nářadím při hlubokém a průběžném extrahování materiálu. Je vhodné při vyřezávání lžíce, kuksy a misky. Nástroje značky BeaverCraft jsou ostré jako břitva a již po vybalení jsou připraveny k práci ve vašich řezbářských projektech. Čepel je z uhlíkové oceli typu 1066 (65G), kalené na tvrdost 57-59 HRC a je vhodná pro práci s měkkým i tvrdým dřevem. Je ručně naostřená a vybroušená. Čepel je o šířce 14 mm s profilem ostří 8. Rukojeť je vyrobena z jasanového dřeva, impregnovaná olejem.

Údržba: uhlíková ocel dobře drží ostří a snadno se brousí, avšak je náchylnější k rezivění (nůž je třeba po použití důkladně vyčistit a vysušit, rovněž je vhodné čepel občas přetřít olejem).

Použití: Způsob jakým se s rydlem pracuje, je výlučně tlakem rukou řezbáře. Není vhodné využívat kladiva či kyjaničky (řezbářská kladiva), kterými se do řezbářského nářadí udeří.

Řezbářské nože Beaver Craft

BeaverCraft je výrobce řezbářských nástrojů z Ukrajiny. Speciální řezbářské nože, lžičkáře a dláta různých tvarů a velikostí, vhodné pro různé řezbářské techniky. K výrobě řezbářských nástrojů používá BeaverCraft speciální legovanou uhlíkovou ocel s obsahem manganu a tvrdostí 57 - 59 HRC. Jedná se o pružinovou ocel, dobře se brousí a snadno na ní dosáhnete vysoké ostrosti. Jednou z největších předností této oceli je odolnost – vydrží intenzivní kroucení a ohýbání, aniž by se zdeformovala. Všechny nástroje BeaverCraft procházejí kontrolou kvality při ukončení výroby. Výrobce pečlivě kontroluje formu, ostrost, tvrdost, geometrii a vzhled nástrojů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Řezbářská rydla
Druh nože: Řezbářský
Druh oceli: Uhlíková ocel
Materiál čepele: 1066 (65G, 65Mn)
Materiál rukojeti: Dřevo
Celková délka: 19,5 cm
Délka čepele: 8 cm
Délka rukojeti: 11,5 cm
Tvrdost čepele: 57-59 HRC
Tvar dláta: Prehnuté
Tvar ostří: Duté
Profil ostří: Sweep 8
Šířka dláta: 14 mm
Země původu: Ukrajina

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: