Nůž Extrema Ratio MK2.1 Black
Kód: 04.1000.0128/BLKSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Taktický nůž Extrema Ratio MK2.1 Black
Model Extrema Ratio MK2.1 vznikl na počest nože MARK 2, jednoho z nejrozšířenějších nožů ve druhé světové válce. Jedná se o kompletní přepracování této dýky. Cílem u tohoto designového kousku bylo zachovat charakteristickou kvalitu originálu, přičemž zde nastaly změny pouze ve funkčnosti nože. Čepel je leštěná a chemicky potažená vrstvou MIL-C-13924 (černý oxid).
Vylepšená rukojeť černé barvy je vyrobena z nylonu zpevněného skelnými vlákny (GRN). Zachovává si ergonomii původního MARK 2, přičemž všechny ostatní části byly vylepšeny, aby nůž získal co nejvyšší odolnost a efektivnost. Nejvýznamnější změny jsou zaměřeny na opravu slabších míst, patří sem: možnost beznástrojové demontáže v terénu nebo upravený profil ostří bowie, který usnadňuje údržbu ostří. Výraznou změnou si prošla i rukojeť, která je doplněna o drážky, díky čemuž umíte s nožem zacházet i v naprosté tmě nebo zlepšují úchop při prudších či krouživých pohybech ("screwdriver" effect).
Nůž je doručen spolu se standardním pouzdrem.
Nože Extrema Ratio
Společnost má certifikát ISO 9001 a kódování NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je také distributorem taktických nožů pro italské a francouzské složky, jakož i pro nejlepší italské jednotky a složky veřejné bezpečnosti. Díky úzkému kontaktu s italskými a později i mezinárodními útvary společnost nahromadila cenné množství zkušeností, které jsou potřebné při vývoji nových profesionálních nástrojů.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| Druh nože: | S pevnou čepelí |
| Druh oceli: | Nerezová ocel |
| Materiál čepele: | N690 |
| Materiál rukojeti: | Plast |
| Barva rukojeti: | Černá |
| Pouzdro: | Nylonové |
| Celková délka: | 30,3 cm |
| Délka čepele: | 17,7 cm |
| Délka rukojeti: | 12,6 cm |
| Délka čepele (od - do): | 15,00 - 19,99 cm |
| Tloušťka čepele: | 6,3 mm |
| Hmotnost: | 393 g |
| Tvrdost čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Black Oxide |
| Výbrus: | Plochý |
| Země původu: | Itálie |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
