Nůž Extrema Ratio Misericordia Desert
Kód: 04.1000.0479/SW/DSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Taktický nůž s pevnou čepelí Extrema Ratio Misericordia Desert
Taktický nůž Extrema Ratio Misericordia je extrémně lehký a kompaktní nástroj. Vývoje a testování tohoto nože se zúčastnil 4. alpský pluk italské armády. Model je inspirován pamětní dýkou, vyrobenou ke 140. výročí alpského pluku ak 70. výročí založení výsadkářského pluku. Nůž je určen zejména pro profesionální použití – oceníte snadné přenášení a snadný přístup v případě potřeby (v pouzdře je nůž zajištěn rychlouvolňovací pojistkou). Při survival aktivitách ho umíte využít jako hlavní nůž, ale také jako záložní čepel. Nové pouštní barvy dělají z nože pravý taktický moderní nástroj.
Čepel z oceli Böhler N690 o délce 11,8 cm je doplněna o povrchovou úpravu stonewash, která chrání čepel proti škrábancům. Čepel má plochý výbrus a tvrdost 58 HRC. Profil ostří má podobu oštěpu, díky čemuž je konstrukce lehčí a téměř po celé délce se nachází falešné ostří (až ¾ délky).
Rukojeť v oblíbené taktické barvě vznikla spojením nylonu a skleněných vláken (FRN), díky čemuž poskytuje bezpečný úchop i s mokrýma rukama. V zadní části rukojeti se nachází větší kroužek, který umožňuje pevnější uchopení. Celková hmotnost nože je pouhých 87 g. Součástí balení je pouzdro z pevnějšího nylonu. Nastavitelný dvojitý upínací systém vám umožní připevnit nůž k různým typům opasků. Vytažení nože z pouzdra je extrémně rychlé a maximálně instinktivní.
Kromě nylonového pouzdra si můžete zakoupit i volitelné kydexové pouzdro, které se prodává samostatně. Toto pouzdro je vybaveno dvěma popruhy na suchý zip, které umožňuje skryté nošení například mezi balistickou vestou a kapsami na zásobníky.
Nože Extrema Ratio
Společnost má certifikát ISO 9001 a kódování NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je také distributorem taktických nožů pro italské a francouzské složky, jakož i pro nejlepší italské jednotky a složky veřejné bezpečnosti. Díky úzkému kontaktu s italskými a později i mezinárodními útvary společnost nahromadila cenné množství zkušeností, které jsou potřebné při vývoji nových profesionálních nástrojů.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| Druh nože: | S pevnou čepelí |
| Druh oceli: | Nerezová ocel |
| Materiál čepele: | N690 |
| Materiál rukojeti: | Plast |
| Barva rukojeti: | Hnědá |
| Pouzdro: | Plastové |
| Celková délka: | 23,3 cm |
| Délka čepele: | 11,8 cm |
| Délka rukojeti: | 11,5 cm |
| Délka čepele (od - do): | 10,00 - 11,99 cm |
| Tloušťka čepele: | 4 mm |
| Hmotnost: | 87 g |
| Tvrdost čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Stonewash |
| Výbrus: | Plochý |
| Země původu: | Itálie |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
