Nůž Extrema Ratio Herring
Kód: 04.1000.0319/BL-OR-ASouvisející produkty
Detailní popis produktu
Taktická zbařetelská dýka Extrema Ratio Herring
Extrema Ratio Dagger Herring je jedním z nejoblíbenějších survival nožů. Dýka se zapsala do historie během 2. světové války, právě díky mladým vojákům, kteří ji měli ve vybavení během operace Herring. Dýka má za sebou hrdinský kus historie, vyzdvihuje oddanost a odvahu mladých chlapců a dnes tvoří již důležitou součást italských dějin. Výrobce Extrema Ratio chtěl vzdát hold tomuto noži a kompletně zachovat původní design pomocí nejmodernějších výrobních technik.
Původní název dýky byl Fairbairn-Sykes nebo Commando Dagger, a byla prezentována v sestavě britských Commandos. Dýka vznikla ve spolupráci se 185. výsadkovým plukem Folgore na slavnostní počest - 75 výročí mise Herring. Pluk tuto dýku používá jako svůj ceremoniální nůž.
Pevná čepel je vyrobena z oceli Böhler N690, která je známá svojí dokonalou rovnováhou mezi tvrdostí, pevností a odolností. Čepel má ideální délku 16,7 cm a byla chemicky potažena vrstvou MIL-C-13924 (černý oxid) pro zajištění odolnosti a ochrany proti korozi. Disponuje plochým výbrusem a standardní tvrdostí 58 HRC. Čepel o tloušťce až 6,3 mm zvládne i těžší prořezávání a extrémní podmínky v terénu. Nůž disponuje oboustranně broušenou čepelí.
Rukojeť je doplněna o jedinečnou úpravu – imituje "stárnutí" mosazi a dodává tak dýce starší vzhled, podobný originálu.
Součástí nože je speciální pouzdro.
Nože Extrema Ratio
Společnost má certifikát ISO 9001 a kódování NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je také distributorem taktických nožů pro italské a francouzské složky, jakož i pro nejlepší italské jednotky a složky veřejné bezpečnosti. Díky úzkému kontaktu s italskými a později i mezinárodními útvary společnost nahromadila cenné množství zkušeností, které jsou potřebné při vývoji nových profesionálních nástrojů.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| Druh nože: | S pevnou čepelí |
| Druh oceli: | Nerezová ocel |
| Materiál čepele: | N690 |
| Materiál rukojeti: | Kov |
| Barva rukojeti: | Černá |
| Pouzdro: | Iné |
| Celková délka: | 28,9 cm |
| Délka čepele: | 16,7 cm |
| Délka rukojeti: | 12,2 cm |
| Délka čepele (od - do): | 15,00 - 19,99 cm |
| Tloušťka čepele: | 6,3 mm |
| Hmotnost: | 276 g |
| Tvrdost čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Dagger |
| Povrchová úprava čepele: | Black Oxide |
| Výbrus: | Plochý |
| Země původu: | Itálie |
| Položka byla vyprodána… | |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
