Nůž Extrema Ratio Dobermann IV Africa
Kód: 04.1000.0184/AFRSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Lovecký nůž Extrema Ratio Dobermann IV Africa
Lovecký nůž Extrema Ratio Dobermann IV je vylepšenou verzí nejtradičnějšího nože K1 Dobermann od společnosti Extrema Ratio. Od roku 1997 změnil výrazně design, právě kvůli neustále se měnícím trendům, přičemž si zachovává stejné kvality. Model Dobermann IV je věnován zejména mysliveckým profesionálům. Tento víceúčelový nůž lze použít pro lov, kempování a turistiku. Klasický tvar drop point je doplněn o zahnutý profil čepele ve střední části. Tato konkrétní geometrie čepele zaručuje čisté řezy na materiálech jako jsou lana či dřevo a na bushcraftové aktivity jako batoning nebo sekání.
Čepel vyrobená z oceli Böhler N690 – léty ověřené rakouské oceli obohacené o chrom, vanad, molybden a kobal. Tato ocel se vyznačuje dokonalou rovnováhou mezi tvrdostí a odolností. Délka čepele je 18,5 cm, disponuje tvrdostí 58 HRC a plochým výbrusem. Použitá je saténová povrchová úprava.
Rukojeť z palisandrového dřeva poskytuje pohodlný úchop. Dali byste raději přednost verzi nenáročné na údržbu? Extrema Ratio má řešení: součástí balení je také rukojeť z forprénového plastu (Forprene®), která lépe snáší změny teplot. Také je praktičtější na survival aktivity jako batoning a sekání + poskytuje lepší úchop s mokrýma rukama. Rukojeti můžete vyměňovat pomocí přiložených imbusových klíčů. Dřevěná rukojeť obsahuje koženou šňůrku na zápěstí a plastová verze je doplněna o paracord.
Nůž je vybaven koženým pouzdrem, brusným kamenem a šídlem. Pouzdro je možné nosit vertikálně i horizontálně.
Nože Extrema Ratio
Společnost má certifikát ISO 9001 a kódování NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je také distributorem taktických nožů pro italské a francouzské složky, jakož i pro nejlepší italské jednotky a složky veřejné bezpečnosti. Díky úzkému kontaktu s italskými a později i mezinárodními útvary společnost nahromadila cenné množství zkušeností, které jsou potřebné při vývoji nových profesionálních nástrojů.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| Druh nože: | S pevnou čepelí |
| Druh oceli: | Nerezová ocel |
| Materiál čepele: | N690 |
| Materiál rukojeti: | Dřevo |
| Barva rukojeti: | Dřevo |
| Pouzdro: | Kožené |
| Celková délka: | 31,6 cm |
| Délka čepele: | 18,5 cm |
| Délka rukojeti: | 13,1 cm |
| Délka čepele (od - do): | 15,00 - 19,99 cm |
| Tloušťka čepele: | 6,3 mm |
| Hmotnost: | 368,5 g |
| Tvrdost čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Satin |
| Výbrus: | Plochý |
| Země původu: | Itálie |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
