Morakniv Amberg Hunting (S) Full Flat lovecký nůž
Kód: 14700Související produkty
Detailní popis produktu
Lovecký nůž Morakniv Amberg Hunting (S) Full Flat
Novinka ze série Amberg od švédské značky Morakniv. Amberg je série nožů určená pro outdoorové a bushcraftové aktivity, lov, rybolov i táboření. Nože jsou dostatečně silné pro náročnější úkoly, ale zároveň dostatečně obratné pro jemnou práci a přípravu jídla.
Série Amberg je pojmenována podle historické farmy fäbod (tradiční letní pastevní farmy) v regionu Mora, jejíž kořeny sahají až do začátku 17. století.
Amberg Hunting (S) Full Flat je všestranný lovecký nůž určený ke stahování kůže, úpravě a zpracování zvěře v terénu. Stejně však poslouží i jako nůž pro outdoorové aktivity. Kombinuje přesnost, pevnost a snadno udržovatelnou konstrukci pro myslivce, kteří potřebují spolehlivý nůž během myslivecké sezóny a při každodenním životě v přírodě.
Čepel délky 10,8 cm z nerezové oceli Sandvik 14C28N s plochým výbrusem. Dosahuje tvrdosti až 58 HRC. Hřbet nože není vhodný pro použití křesadla.
Inovativním prvkem je rukojeť, která je plošší oproti klasickým outdoorovým nožům Mora. Třísložková konstrukce kombinuje pevné jádro z polypropylenu s vnější vrstvou z TPE (pevný termoplast). Na rukojeti se nachází plocha s protiskluzovou úpravou, na konci je otvor na paracord (lanyard hole). Rukojeť je nápadné oranžové barvy s olivově zeleným detailem.
Součástí balení je odolné pouzdro z polypropylenu oranžovo-zelené barevné kombinaci, vhodné pro praváky i leváky. Stejně tak i nůž se do něj může vkládat z levé a pravé strany. Novinkou je nacvakávací systém pouzdra přímo na rukojeť (Click-On System) pro bezpečnější přenášení nože. Má několik možností nošení – poutko na opasek, otvory na TEK-LOK a otočný plastový úchyt na opasek kompatibilní s MOLLE systémem.
Nože Morakniv
Morakniv je tradiční výrobce nožů ze Švédska, s tradicí sahající až do 19. století. Nože Mora jsou mimořádně oblíbené outdoorové a pracovní nože, známé svou kvalitou a příznivými cenami. Outdoorové i pracovní a řezbářské nože Mora jsou respektovány pro svou spolehlivost a jednoduchost. Při výrobě nožů Morakniv je používána nerezová ocel Sandvik 12C27, případně Sandvik 14C28 (nůž Garberg), uhlíková ocel C100 nebo laminovaná ocel O1. Rukojeti jsou obvykle plastové, případně z březového dřeva.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| EAN: | 7391846031604 |
| Druh nože: | S pevnou čepelí |
| Druh oceli: | Nerezová ocel |
| Materiál čepele: | Sandvik 14C28N |
| Materiál rukojeti: | Plast |
| Barva rukojeti: | Oranžová |
| Pouzdro: | Plastové |
| Celková délka: | 22,8 cm |
| Délka čepele: | 10,8 cm |
| Délka rukojeti: | 12 cm |
| Délka čepele (od - do): | 10,00 - 11,99 cm |
| Tloušťka čepele: | 3,2 mm |
| Hmotnost celková: | 161 g |
| Tvrdost čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Clip Point |
| Povrchová úprava čepele: | Polished |
| Výbrus: | Plochý |
| Země původu: | Švédsko |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
