Morakniv Amberg Compact (S) Black Skies outdoorový nůž
Kód: 14699Související produkty
Detailní popis produktu
Outdoorový nůž Morakniv Amberg Compact (S) Black Skies
Novinka ze série Amberg od švédské značky Morakniv. Amberg je série nožů určená pro outdoorové a bushcraftové aktivity, lov, rybolov i táboření. Nože jsou dostatečně silné pro náročnější úkoly, ale zároveň dostatečně obratné pro jemnou práci a přípravu jídla.
Série Amberg je pojmenována podle historické farmy fäbod (tradiční letní pastevní farmy) v regionu Mora, jejíž kořeny sahají až do začátku 17. století.
Amberg Compact (S) Black Skies je všestranný outdoorový nůž se všemi vlastnostmi Ambergu v kompaktním formátu. Snadno se přenáší, snadno se používá a je vyvinut tak, aby poskytoval vynikající kontrolu a přesnost při práci v lese a přírodě.
Čepel délky 7,7 cm z nerezové oceli Sandvik 12C27 se skandinávským výbrusem. Dosahuje tvrdosti až 56,5 HRC. Hřbet nože je uzpůsoben k použití křesadla.
Inovativním prvkem je rukojeť, která je plošší oproti klasickým outdoorovým nožům Mora. Třísložková konstrukce kombinuje pevné jádro z polypropylenu s vnější vrstvou z TPE (pevný termoplast). Na rukojeti se nachází plocha s protiskluzovou úpravou, na konci je otvor na paracord (lanyard hole). Black Skies je černo-šedá barevná kombinace.
Součástí balení je odolné pouzdro z polypropylenu černé a šedé barvy, vhodné pro praváky i leváky. Stejně tak i nůž se do něj může vkládat z levé a pravé strany. Novinkou je nacvakávací systém pouzdra přímo na rukojeť (Click-On System) pro bezpečnější přenášení nože. Má několik možností nošení – poutko na opasek, otvory na TEK-LOK a otočný plastový úchyt na opasek kompatibilní s MOLLE systémem.
Nože Morakniv
Morakniv je tradiční výrobce nožů ze Švédska, s tradicí sahající až do 19. století. Nože Mora jsou mimořádně oblíbené outdoorové a pracovní nože, známé svou kvalitou a příznivými cenami. Outdoorové i pracovní a řezbářské nože Mora jsou respektovány pro svou spolehlivost a jednoduchost. Při výrobě nožů Morakniv je používána nerezová ocel Sandvik 12C27, případně Sandvik 14C28 (nůž Garberg), uhlíková ocel C100 nebo laminovaná ocel O1. Rukojeti jsou obvykle plastové, případně z březového dřeva.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| EAN: | 7391846031567 |
| Druh nože: | S pevnou čepelí |
| Druh oceli: | Nerezová ocel |
| Materiál čepele: | Sandvik 12C27 |
| Materiál rukojeti: | Plast |
| Barva rukojeti: | Černá |
| Pouzdro: | Plastové |
| Celková délka: | 19,6 cm |
| Délka čepele: | 7,7 cm |
| Délka rukojeti: | 11,9 cm |
| Délka čepele (od - do): | 7,00 - 7,99 cm |
| Tloušťka čepele: | 2 mm |
| Hmotnost celková: | 135 g |
| Tvrdost čepele: | 56,5 HRC |
| Tvar čepele: | Clip Point |
| Povrchová úprava čepele: | Satin |
| Výbrus: | Skandinávský |
| Země původu: | Švédsko |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
