Helle Harding Rubin 2026 - limitovaná edícia
Kód: HELLE6991Související produkty
Detailní popis produktu
Skandinávský nůž Helle Harding Rubin – limitovaná edice
Helle Harding je klasický skandinávský nůž, mnohými považovaný za číslo 1 mezi noži Helle. Začali jej vyrábět v roce 1986, letos tedy slaví rubínové 40. výročí. Limitka Helle Harding Rubin má na tuto počest výrazné rubínové prvky. Helle Harding Rubin je limitovaná edice v počtu 1000 ks.
Čepel délky 10 cm a tloušťky 3,1 mm z třívrstvé laminované nerezové oceli H3LS má tradiční skandinávský výbrus.
Rukojeť je speciálně vypracována z opracovaného buku z roku 1986 ze skladových zásob Helle. Opracované dřevo je napadeno plísní, která změnila strukturu dřeva i barevný odstín. Následně ho stabilizovali. Dva kusy tohoto dřeva v rukojeti doplňuje novější stabilizovaný buk. Na vizuální oddělení jednotlivých částí využili rubínově zbarvenou kůži.
Součástí balení je kožené pouzdro s výraznými červenými (rubínovými) stehy a možností zavěšení na opasek.
Nože Helle
Helle je tradiční výrobce skandinávských nožů z Norska. Továrna Helle se nachází ve vesničce Holmedal na západním pobřeží Norska. Nože Helle, to je rodinná společnost s obrovskou tradicí a řemeslnou dovedností. Mottem firmy je: Spojení s přírodou je ve všem, co děláme! Cílem Helle je vždy vyrábět vysoce kvalitní nože pro přírodu citlivým způsobem a zároveň vyrábět nože, které jsou přírodou inspirovány. V Helle víme, že svět se neustále mění, lidé budou mít vždy touhu růst. Helle se však domnívá, že růst nemusí být nutně na úkor našeho přírodního světa. Nůž Helle je vyroben z přírodních materiálů – dřevo, ocel, kůže, jejichž kvalita a odolnost je již prověřena staletími používání. K výrobě svých nožů Helle používá nerezovou ocel, případně speciální laminovanou třívrstvou ocel ve dvou variantách (nerezová a uhlíková). Vysoká kvalita laminované oceli a vysoká ostrost již od výroby proslavila nože Helle téměř po celém světě.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| EAN: | 7023892006991 |
| Druh nože: | S pevnou čepelí |
| Druh oceli: | Nerezová ocel |
| Materiál čepele: | H3LSS |
| Materiál rukojeti: | Dřevo |
| Barva rukojeti: | Dřevo |
| Pouzdro: | Kožené |
| Celková délka: | 21 cm |
| Délka čepele: | 10 cm |
| Délka rukojeti: | 11 cm |
| Délka čepele (od - do): | 10,00 - 11,99 cm |
| Tloušťka čepele: | 3,1 mm |
| Hmotnost celková: | 148 g |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Polished |
| Výbrus: | Skandinávský |
| Země původu: | Norsko |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
